Wiata

O tym jak istotna z praktycznego punktu widzenia, jest ochrona naszego samochodu przed warunkami atmosferycznymi nie trzeba wiele pisać. Niespodziewany grad, porywisty wiatr, spróchniałe gałęzie, czy silne opady śniegu są w stanie w różnym stopniu uszkodzić pojazd. Ponadto warto mieć dodatkowe pomieszczenie, w którym znajdować się będą sprzęty które zalegają w domu i mieszkaniu, w miejscach do których dostęp jest niewygodnych, bądź tam gdzie stanowią uciążliwą przeszkodę. Na takie sezonowe drobiazgi idealnym rozwiązaniem jest wiata garażowa.

Jest to miejsce w którym można bezpiecznie zaparkować samochód oraz, na tyłach którego idealnie zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia ogrodnicze, sprzęt narciarski, rowery, komplet opon i każda inna rzecz, która nie ma swojego miejsca w zaciszu naszego domu.

Etapy

Specjaliści z Drewne najpierw przyjeżdżają na miejsce inwestycji. Tu dowiadujemy się o potrzebach naszych inwestorów, oczekiwaniach wizualnych, oraz sprawdzamy miejsce realizacji i dokonujemy szczegółowych pomiarów.

W ciągu kliku dni gotowy jest projekt/wizualizacja. Omawiane są też koszty, przedstawiana wstępna wycena, oraz satysfakcjonujący wszystkich termin realizacji. Oficjalnym potwierdzeniem przystąpienia do prac jest podpisanie wiążącej obie strony umowy.

Po dokonaniu formalności zamawiamy materiał. W zależności od rodzaju i dostępności drewna; czas oczekiwania na transport to od 1 do 3 tygodni. W naszym warsztacie przechodzi ono niezbędną obróbkę. Podczas niej, jest cięte wg. projekty na poszczególne elementy, strugane, szlifowane oraz zabezpieczone impregnatem i dwukrotnie lakierem.

Transport i montaż następuje, gdy naniesione powłoki zabezpieczające będą suche. Czas ten może się nieco wydłużyć, jeśli temperatura na zewnątrz jest na tyle niska, by schłodzić pomieszczenia magazynu produktów gotowych.

Montaż na miejscu trwa około 4-7 dni roboczych.

Wygląd

Wysoka personalizacja każdego takiego projektu, jest ogromną przewagą nad konstrukcjami z aluminium i metalu. Możemy z łatwością dostosować się do dowolnych warunków terenowych i urbanistycznych. Wiaty drewniane sprawdzają się doskonale tam, gdzie potrzebny jest daleko idący kompromis.

Rozmiary ich są niemal nieograniczone – więc można przygotować projekt z dowolną ilością stanowisk na każdej wielkości pojazd. To samo tyczy się aranżacji przestrzeni narzędziowni.

Rodzaj dachu i materiał jakim będzie pokryty jest również kwestią, na którą wpływ ma przede zdanie nasz/a klient/ka. Oczywiście nie zostawiamy Państwa samych sobie – nasi fachowcy doradzą rzeczowo i wykonają dach rzetelnie, zgodnie z projektem i stawianymi wymaganiami.

Drewno jest tematem najważniejszym – nadaje zarówno charakter jak i zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Stosujemy więc materiał suszony i drewno konstrukcyjne. Jego wysoka jakość jest w stanie sprostać kryteriom, pod względem technicznym oraz estetycznym. Natomiast właściwe 3-stopniowe zabezpieczenie, pozwoli uchronić je przed niekorzystnym wpływem warunków naturalnych.