Pergole aluminiowe

W swojej ofercie mamy pergole wykonane w 100% z aluminium. Są to konstrukcje zarówno wolnostojące jak i nadające się do zespolenia ze ścianami budynku. Dodatkowe opcje w postaci np. lameli, screenów, żagli czy szyb przynoszą korzyść, beztroskiego cieszenia się słońcem i dodatkową przestrzenią ogrodu lub tarasu. Wybór odpowiedniej dla naszych inwestorów, zależy przede wszystkim od ich preferencji wizualnych, typowych potrzeb oraz bryły budynku w pobliżu którego będzie się znajdowała.

Nasz zespół pomoże państwu w wybraniu właściwego modelu oraz kompletu potrzebnego wyposażenia.

Trwałość

Każdy element jest inżynieryjnie zaprojektowany i precyzyjnie wykonany. Kontrola jakości bada stabilność konstrukcji oraz kompletność i dokładność pasowania poszczególnych części. Osadzenie naszych pergoli na specjalnie do tego przygotowanych fundamentach, jak również trwałe zespolenie ze ścianą budynku zapewnia całkowitą odporność na wiatr wiejący z prędkości nawet do 100km/h. Systemy dachowe chronią skutecznie przed opadami deszczu, jednak by cieszyć się tym w pełni, warto rozważyć opcję instalacji ścian bocznych. Należy też pamiętać o właściwym zabezpieczeniu elementów dodatkowych jak screeny, lamele oraz szyby przesuwne.

Łatwość użytkowania

Oferta rozpoczyna się od modeli ekonomicznych – sterowanych manualnie, oraz półautomatycznie, po najbardziej zaawansowane – obsługiwane całkowicie zdalnie. Zadbaliśmy by obsługa była jak najbardziej prosta i intuicyjna w każdym przypadku, a opracowane systemy są trwałe i niezawodne.

Odprowadzenie opadów odbywa się w dwojaki sposób. W przypadku pergoli rzymskich woda spływa bezpośrednio po żaglu z którego wykonany jest dach. Natomiast w pozostałych systemach zastosowano rynny ukryte w nogach konstrukcji, kierunek spustu których można dostosować na etapie przygotowania zamówienia.

Do czyszczenia pergoli pokrytych tkaniną zalecamy używanie szmatki i delikatnych detergentów które następnie wystarczy spłukać wodą.

W okresie zimowym dachy materiałowe należy złożyć, by jego elementy nie uległy zniszczeniu w przypadku dużych obciążeń statycznych . Istnieje też możliwość demontażu samego pokrycia.

Wszystkie modele zasilane są napięciem 230V 50Hz i przewodami o przekroju co najmniej 3×1,5mm2.

Norma korozyjności PE-EN ISO 12500 kwalifikuje nasze konstrukcje do kategorii C4